.
.
  • 14. juuli 2011
  • RSS

Urumarja velotuuri III päev ja kokkuvõte

Viimase etapina oli kavas 27 km pikkune grupisõit Sindi-Tori-Urumarja-Sindi.

Kuna tuult ei olnud ja olud olid ideaalsed, siis oli ette näha grupifiniš. 44-liikmeline peagrupp püsiski lõpuni koos ning kedagi eest ära ei lastud ning finišis sai Kristjan Johanson 8. koha, Kärolin lõpetas 22. kohaga ja Reio 38. kohaga. Teised lõpetasid järgmistes gruppides.

Urumarja Velotuuril saavutas kokkuvõttes II koha Kristjan Johanson VRK I võistkonnast läbides proloogi ja 3 etappi koguajaga 1:04:25, kaotust saarlasest võitjale Karl Patrick Laugule kogunes kolme päevaga 23 sekundit. Kristjani seeria: proloog 11. koht, I etapp etapivõit, II etapp 7. koht ning III etapp 8. koht. Kolmandaks tulnud Tartlast Raimom Lättet, kes muide on samal päeval sündinud Kristjaniga, edestas meie poiss 26 sekundiga. Aktiivseima sõitja arvestuses sai Kristjan teise koha. Reio Toom lõpetas tuuri 15. kohaga, tema järel 16. koha sai kokkuvõttes Kärolin Varblane, mis tõi talle neidude esimese koha. Joosep Sankmann lõpetas tuuri 42. ning sellega tuli VRK I võistkond III kohale.VRK II võistkond sai 17. koha. Reelika varblane lõpetas tuuri 56., Martin Holtsmann 65., Mait Makejev 91. ning Joosep Lossmann 96. kohaga.

Urumarja tuuri esikolmik 2011 poodiumil
Tuuri esikolmik autasustamisel

Neidude võitja Kärolin Varblane
Neidude võitja Kärolin Varblane

Kristjan Johanson tegi meie 7 aastat tegutsenud rattakooli ajalugu, saavutades sellel tuuril etapivõidu ja jõudis kokkuvõttes 2. kohale. Noormees startis oma esimesel Urumarja tuuril juba 2006. aastal, olles alles 9-aastane ning saavutas kokkuvõttes tubli 47. koha (tänavu meil nii noori sõitmas polnud). 2007. aastal sai viljandlane parima noorima lõpetaja auhinna, 2009. aastal tuli tuurilt 11. koht ning parima M12 poisi tiitel ning 2010. aastal tuli juba ühelt etapilt III koht ning kordas meie senist selleks hetkeks parimat, Markus Paasi 2005. aastal saavutatud tuuri 4. kohta.

VRK tiimid Urumarja tuuril 2011
VRK kaks võistkonda Urumarja tuuril

Vali uudis:Tagasiside Close