.
.
  • 07. juuli 2011
  • RSS

Noortetuuri III päev

Noortetuuri kolmandal päeval sõideti 71 km etapp Otepäält Rõngu, Pikassilla ja Mustla kaudu Holstre-Polli.

Sõit oli väga aktiivne ja kuna tuult ei olnud või puhus soodsalt, siis olid kõik sõitjad väge täis. Toimus ka tuuri tõsiseim äraminekukatse, kui pärast esimest mäefinišit Suislepas 43. kilomeetril eraldusid peagrupist 4 ratturit, kes said vahe 45-le sekundile, kuid peagrupi aktiveerudes püüti jooksikud 10 km hiljem kinni. Selleks ajaks oli endiselt 70-liikmeline peagrupp koos ning jõuga mahajääjaid oli üksikuid.

Sündmused hakkasid arenema 15 km enne finišit, kui Mustlas toimus suuremat sorti kukkumine, mille tagajärjel kaks noormeest vajasid haiglaravi ning kokku viis ratturit pidid katkestama. Tamme meeskonnal läks eriti täbaralt, sest kukkumise tagajärjel nad võistkonnaarvestuses enam ei jätka. Meie poistest kukkus Greg, kuid midagi tõsist ei juhtunud ning Kristjanil sõideti tagajooks kõveraks. Teised meie kutid sõitsid esiratta peal, kuid jäid terveks.

Pärast seda segadust algas meil siis maruline grupi püüdmine. Kõige enne, kuid üksi vunkides ja meeletu jõukuluga sai peagruppi tagasi Kristjan. Jaanus, Georg ja Reio said tugevate B-klassi poiste rongi ning jõudsid ka õnnelikult gruppi. Gregi tõmbas tiimimasin peale kukkumist kolonni järgi, kust noormees juba ise punti punnitas. Meie taktika oli rajatud sellele, et kui Greg sõidu jooksul eest ei saa, siis aitab lõpus Kristjanit positsioonile vedada, sest Kristjan liigub meie omadest mägedes kõige võimsamalt. Kahjuks olid poisid kukkumise ja grupi püüdmisega niipalju energiat kulutanud, et sellest mõttest ei saanud asja. Viimasel kolmel kilomeetril kitsal ja käänulisel teel pidi Kristjan ise oma M14 raudadega B-klasssi "kollidega" võitlema ning hilisemas kommentaaris ütles noormees, et selg läks krampi ja õiget mäesprinti teha ei jõudnud.

Etapi võitis Silver Mäoma, kes läbis etapi 1.41'50", keskmiseks kiiruseks 41,8 km/h. Kristjan lõpetas 25., Jaanus 29., Georg 30., Greg 32. ning Reio 37. Peagrupp oli 44-liikmeline. Kokkuvõttes on meie parim Kristjan, kes on 26. kohal.

Järgmiseks on kavas eraldistart Holstre-Paistu teel.

Vali uudis:Tagasiside Close