.
.
  • 06. juuli 2011
  • RSS

Noortetuuri II päev

Noortetuuri teisel, 72-kilomeetrisel etapil sõideti küllaltki aktiivselt.

Starditi Tartu külje alt Uhtist ning rada kulges läbi Liiva mägede - Tilleoru - Karilatsi - Kanepi ning lõppes Otepääl. Oli ka kaks mäe- ja vahefinišit. Nagu eeldada võis, algasid põhisündmused pärast 14 km läbimist, kus Liiva vahelduvale maastikule jõudes hakkas peagrupp lagunema, kuid sellele vaatamata püsis 45-liikmeline peagrupp koos ning ühtegi tõsiseltvõetavat äraminekut ei toimunud. Nii toimus jälle suure grupi sprint, kus Greg Hallop sai 23. koha ning Kristjan Johanson 27. koha. Nende kahe noormehe sooritusega võib täiesti rahule jääda.

Georg ja Jaanus lõpetasid teises grupis, mis kaotas peagrupile 11'04" ning Reio Toomel kogunes kaotust peagrupile 15'38". Viimatinimetatud kolmele sai saatuslikuks kuppelmaastik Põlvamaal, kus tõusudel peagrupist maha jäädi ning kuna tiimi siseselt kolmandana finišeerunud viljandlane Georg Peeter kaotas nii palju, siis saime ka meeskondlikult korraliku "baki" ning langesime 12. kohale.

Etapi võitis Siim Saavik läbides 72 km 1.49'04", mis teeb keskmiseks kiiruseks etapil 39,6 km/h. Ühtlasi tõusis pärnakas ka tuuri uueks liidriks. Greg asub 22. kohal, Kristjan 34. kohal. Neil kahel on hetkel vahed eespoolsõitjatega väikesed. Teiste Viljandi poiste ajaline kaotus on juba väga suur: Georg hetkel 47., Jaanus 54. ning Reio 60.

Järgmiseks sõidetakse 71 km pikkune etapp Otepäält Holstre-Polli. Mingem raja äärde oma poisse toetama!

Vali uudis:Tagasiside Close