.

Uudised 2009

Uudised 2009

24.12.09 Klubi korraldab 10. jaanuaril 2010 I Mulgi uisumaratoni, mis kuulub Eesti maratonuisutamise sarja. Maratoni ja sarja detailne info vt sportinfo.ee....

Võistluspäev kauni Viljandi järve rannas algab 10. jaanuaril kell 10, kui teele lähetatakse uisutajad, kes soovivad läbida maratoni põhidistantsi ehk 70 kilomeetri pikkuse raja. Kell 13 antakse start 30 kilomeetri pikkusele poolmaratonile ning 13.05 stardivad rahvasportlased, kes soovivad läbida ühe järvejääle maha mõõdetud kümnekilomeetrise ringi. Stardipaik asub Viljandi järve rannas vetelpäästehoone lähedal.

Võistlusraja valmistasid Viljandi rattaklubi liikmed järvele juba 20. detsembril ning kuni maratonipäevani üritatakse seda iga päev maha sadanud lumest puhtaks lükata. Raja eest hoolitseva Koit Tederi sõnul on 90 protsenti jääst praegu suurepärases seisus, ent kümme protsenti nõuab enne võistlust parandamist, sest see on konarlik ja praguline. Ilmaprognoos lubab, et jääolud paari nädalaga halvemaks ei muutu. Treenijatel tuleks seega olla tähelepanelik, et mitte jääpragudes tasakaalu kaotada ja end vigastada.

Aastakümneid tagasi Eesti kiiruisutajate paremikku kuulunud praegune Viljandi kergejõustikutreener Ants Kuusik kinnitas, et Mulgi uisumaratoni distantside seast saavad endale sobiva valida kõik natukenegi treeninud inimesed.

Kuusiku sõnul on näiteks 10 kilomeetri pikkune distants jõukohane enamusele inimestest. "Soovitan ainult enne võistlust neli-viis korda järvel proovimas käia," lisas ta. "Lihased harjuvad uisutamisega ning te naudite võistlust rohkem, kui ei pea liiga palju vaeva nägema tasakaalu hoidmisega."

Lisaks soovitas igal aastal kümneid tunde uisutamist treeniv Kuusik hoolitseda õige rõivastumise pärast. Tema kinnitusel on äärmiselt oluline panna selga tuulekindlad rõivad, sest uisutamisel on sportlase ülakeha passiivne ning tuul võib lagedal järvel liiga teha.

Viljandi Rattaklubi on tuntust kogunud Mulgi rattamaratoni korraldajana. Tänavu viis kümme aastat vana klubi juba teist korda läbi Eesti grupi- ja temposõidu meistrivõistlused. Lisaks korraldati üks Eesti kriteeriumi meistrivõistluste etapp ning vastutati mitme maastikukrossi organiseerimise eest. Viljandimaa Spordiliit tunnistas rattaklubi suurte võistluste hea korraldamise eest tänavu maakonna spordiaasta tublimaks tegijaks.

Mulgi uisumaraton on Eesti uisumaratonide sarja avavõistlus. Viljandi järvel peetavale jõuproovile järgneb 23. jaanuaril maraton Pühajärvel ning sarja kuuluvad veel Võru ja Paunküla maraton.

Meediakajastus: Sakala 22.12.09 Ratturid puhastavad uisutajate tarbeks järve jääd


18.11.09 Tallinnas autasustas Eesti Jalgratturite Liit 2009. a hooaja parimaid jalgrattureid. Parimaks meesjuunioriks valis treenerite nõukogu ning EJL juhatus Martti Välgu, kes tõi eesti juunioride parima saavutuse rahvusvahelisel tasandil. Nimelt sai noormees UCI 1. kategooria juunioride velotuuril Tour De La Region De Lodz kokkuvõttes teise koha. Nii tugevat rahvusvahelist tulemust ei õnnestunud sellel hooajal saavutada ühelgi teisel juunioril. Karika andis Marttile üle EJL president Jaan Toots. Martti parimateks tulemusteks kodukamaral olid sel aastal olümpiakrossi EMV hõbemedal ning Elioni maratonisarja kokkuvõttes kolmas koht. Noorteklubide arvestuses sai Viljandi Rattaklubi kolmanda koha ning U23 reitingus kogus kokkuvõttes kõige enam punkte Mihkel Ronimois.


24.10.09 2009. aasta jalgrattahooaja viimase võistlusena peeti sügiskrosside superfinaal traditsiooniliselt Otepääl Apteekrimäe raskel rajal. Sügiseselt sombuse ilmaga peetud võistlusele oli kohale tulnud väga esinduslik seltskond, teiste seas ka mitmete profitiimide sõitjad. Võistlus peeti etteandesõiduna, starditi minutiliste intervallidega alustades noorematest kuni eliidini välja, kus võitjaks tuleb see, kes tunnise sõidu järel esimesena lõpetab jne. Esimeses stardis võistlesid M16, 18, Sport, Sen-1, U23 ning eliit, viimased neli võistlusklassi siis kaheminutilise vahega M16 ratturitele ning juuniorid nende vahel. Selles sõidus tegi meie noormeestest parima esituse Mihkel Ronimois, kes edestas teiste hulgas näiteks selliseid mehi nagu Erki Pütsep ja Rein Taaramäe ning lõpetas hiljutise Euroopa meistri Allan Orase järel kuuenda kohaga. Võitis vägeva sõidu teinud nooruke Timmo Jeret. Teises sõidus, kus võistlesid kõik naiste vanuseklassid, M14, M16 ning sen-2 ja sen-3, oli meie edukaim Jaanus Tasane. Samas autasustati ka "Sügis 2009" vanemate vanuseklasside parimaid ning selles sarjas sai lisaks Kristjan Johansoni esimesele ja Reelika Varblase kolmandale kohale M18 klassi teise koha sügisel heas hoos olnud Marko Holtsmann ning kolmanda koha sai juunioridest Martti Välk. U23 klassi teine koht kuulus Mihkel Ronimoisile ning sen-1 arvestuses kuulus pronksine autasu Jaanus Johansonile. Samal päeval selgusid ka 2009. aasta parimad klubid ning nagu "kirss tordil" kuulus meie klubile noorte arvestuses auväärne kolmas koht.


18.10.09 Elvas peetud Tartumaa MV ja sügissarja viimasel etapil suutis Tartumaa Meistriks tulla M18 sõidus väga hea esituse teinud Marko Holtsmann, teisena lõpetas Markus Paas, U23 arvestuses sai kolmanda koha Mihkel Ronimois, N12 sõidu lõpetas kolmanda kohaga Reelika Varblane ning sen-1 võistluse lõpetas teisena Jaanus Johanson. Samas autasustati jalgrattakrossisarja "Sügis 2009" noorimate parimaid ning M12 poiste sarja võitis Kristjan Johanson, kes haiguse tõttu kahel viimasel etapil osaleda paraku ei saanud, kuid võitis kõik viis etappi, kus osales ning tagas sellega endale kindla esikoha. Kristjan oli ka ainus, kes suutis meie klubile sarjavõidu tuua. Samas konkurentsis sai kokkuvõttes kolmanda koha Reio Toom ning N12 tütarlaste hulgas tuli kokkuvõttes kolmandaks Reelika Varblane. Vanemad vanuseklassid autasustatakse aga juba hooaja viimasel võistlusel Otepääl.


17.10.09 Tihemetsas peeti sügiskrossisarja kuues etapp. Ilmastikuolud olid hommikul päris talvised, kuid rada ise oli siiski normaalses olukorras ning võrreldes samas suvel peetud EMV rajaga oluliselt kergemaks tehtud. Vilets ilm ja haigused olid enamiku klubide read väga hõredaks muutnud. N12 sõidu lõpetas Reelika Varblane teise kohaga, sama vanade poiste võistluses tuli finišisirgele esimesena Reio Toom, kuid pidi lõpumeetritel siiski tunnistama konkurendi teravamat jalga ning lõpetas sõidu teisena. M18 võidusõidul õnnestus poistel teha "Sindit", kus saadi kolmikvõit - samaga said hakkama Martti Välk, Ats Vaaks ning Mikk Tootsi.


11.10.09 toimusid Tartu lahtised MV ning sügiskrossi V etapp. Tähtvere spordipargi kiire raja muutis huvitavamaks värskelt valminud Eesti ainuke BMX rada, mille läbimine oli ratturitele enamasti tehniliselt uudne kogemus ning kaasaelajatele vaatemänguline. Ainsa Tartu meistrikulla suutis Viljandisse tuua Kristjan Johanson, kes teist päeva järjest suutis võita M12 poiste võidusõidu. N12 klassis sai pronksmedali kaela Reelika Varblane, hõbemedali sai M18 sõidus Markus Paas ning tugeva lõpuspurdiga pressis ennast kolmandaks Martti Välk. U23 pronksise autasu sai Mihkel Ronimois ning Jaanus Johanson sen-1 võistlusklassis. Nädala pärast ollakse joonel juba Tihemetsas ning Elvas.


10.10.09 kaunis sügisilmas peetud sügiskrossisarja IV etapil rassisid ratturid Karksi kandis Rutu mägedes, Paanikse metsas. Võrreldes suvise rattapoe karikasarja etapiga oli rada muudetud tehnilisemaks ning peakorraldaja sõnul jätkatakse seda suunda ka tulevikus. Neljanda etapivõiduga järjest kindlustas Paaniksel M12 poistest kiireim olnud Kristjan Johanson endale ka kogu sarja üldvõidu. Samuti sai etapivõidu kirja U23 sõitjate arvestuses Mihkel Ronimois, kes kolm etappi enne sügissarja lõppu hoiab teist kohta. Poodiumile jõudsid veel N12 arvestuses teisena lõpetanud Reelika Varblane ning M18 klassis Marko Holtsmann teise ja Markus Paas kolmanda kohaga.


4.10.09 Viljandi sügiskross ehk Viljandimaa 2009. a lahtised meistrivõistlused jalgrattakrossis peetakse Viljandi lossimägedes. Start ja finiš lauluväljakul. Registreerimine kl 10-11.
juhend (pdf) . tulemused (pdf) . pildid (nagi.ee)


3.10.09 Valuoja orus peetakse kolmandat korda pargisprindi võistlus. Võistluskeskus asub kaupluse Klubisport juures (Vaksali 8a). Registreerimine algab kell 10.30, ajasõidud kl 12, poofinaalid kl 13.30 ja finaalid kell 14.30. juhend (pdf) . tulemused (pdf) . pildid (nagi.ee)


26.09.09 Sindis sai alguse krossisari "Sügis 2009". (Esimene rattakross peeti Sindis juba 1968. aastal.) Teist päeva järjest sai võidurõõmu maitsta Kristjan Johanson, kes võttis kindla võidu M12 poiste seas. M18 noormeeste sõidus aga võeti lausa kolmikvõit. Head minekut näitas Martti Välk, kes vaatamata viimasel ringil purunenud pedaalile sisuliselt ühe jalaga sõites suutis liidrikoha säilitada ning võita. Teiseks tuli Marko Holtsmann ning kolmandaks Markus Paas. U23 klassis sai kolmanda koha Mihkel Ronimois. Eeloleval nädalal on ratturid aga juba Viljandis ning kuu aja jooksul toimuva 8-etapilise krossisarja finaaletapp on oktoobri lõpus Otepääl Apteekrimäel.


26.09.09 Lõppes maikuus alguse saanud noorte mägirattasari Team Rattapood Cup 2009, kus meie poistel õnnestus koju tuua kaks sarja üldvõituvõitu - Kristjan Johanson M12/N14 ühisarvestuses ning Heinar Vaine M16 klassis. Maastikusarja seitse osavõistlust toimusid eri paigus ning noored said ennast proovile panna väga erineva raskusastmega radadel. Finaaletapp toimus Tallinnas Pirita metsas, kus ainsana õnnestus etapivõit saada Kristjanil Johansonil, kellele see oli järjekorras neljas. Sellega tagas ta endale ka oma vanuseklassi üldvõidu. Heinar lõpetas Pirital kolmandana, kuid suutis samuti neli etapivõitu koguda ning sarja üldvõitjaks tulla. Poodiumile mahtusid veel M8 poisid, kus Henri Treimuth lõpetas teisena ning Martin Holtsmann kolmandana. Kokkuvõttes olid poisid vastupidises järjestuses, Martin teine ning Henri kolmas. Sarja kokkuvõttes kolmanda koha sai veel ka Josten Vaidem ning seda M16 klassis.


16.09.09 Klubi ühistreening valmistumaks Tartu maratoniks - kell 18 rattapoe eest Vaksali tn 8a.


13.09.09 Jõulumäe jagati välja hooaja viimased medalikomplektid teatekrossi EMV-l. Viljandi rattaklubi noorte I võistkonnal õnnestus võita pronksmedal. 11 medalit Eesti meistrivõistlustelt ühel hooajal on väärt tasu rattakooli viiendal juubelihooajal. 3,7 km pikkusel ja suhteliselt raskel ning tehnilisel ringil, mida iga rattur pidi läbima noortevõistkonnas 1 ringi ning eliit, naiste- ja seeniorite võistkonnas 2 ringi, oli osalemas 66 võistkonda. Kõige osavõturohkem oli noorte võistlus, kus stardijoonel oli 24 võistkonda, kelle hulgas ka meie klubi 3 meeskonda. VRK I meeskond alustas Heinar Vaine vahetuse järel 9. kohaga, Markus Paas tõstis meeskonna kolmandaks, Greg Hallop suutis väga tugeva sõiduga kohta hoida ning ankrumees Martti Välk tõstis võistkonna oma vahetuse alguses teiseks, kuid 500 m enne lõppu jõudis CFC I võistkond Marttist siiski mööduda ning nii tuligi EMV pronks 6" kaotusega teisele kohale ning 47" kogunes kaotust võitjaks tulnud TÜSKi I meeskonnale. VRK II võistkond kooseisus Ats Vaaks, Kristjan Johanson, Josten Vaidem, Marko Holtsmann lõpetas 11. ning VRK III noortevõistkond koosseisus Kristjan Kivistik, Karl Treimuth, Jaanus Tasane, Mikk Tootsi lõpetasid 14. kohaga. Naiste absoluutklassi arvestuses said VRK noorukesed neiud Kärolin ja Reelika Varblane 12. koha. Meeste eliidi sõidus said terve sõidu Tartu Tammega 5.-6. koha peale heidelnud VRK koosseis Taavi Klaos, Mihkel Ronimois, Aivo Ilves, Mikk Vaaks 6. koha. Seenioride VRK meeskond - Ahto Puu, Marko Suurmägi, Raivo Nõmm, Jaanus Johanson - lõpetasid kaheksandana.


12.09.09 Jõulumäe rattamaraton, lausa suvistes tingimustes peetud Elioni 2009. a. maastikusarja finaaletapp, kujunes meile küllalt edukaks. Hooaja parima sõidu selles sarjas tegi Mihkel Ronimois lõpetades 20. (U23 arvestuses 2.) kohaga; kokkuvõttes sai Mihkel kaheksast etapist koosnenud sarjas 36. koha (U23 6.). Martti Välk lõpetas 53. kohaga (juunioride 4.); hooaja parima koha üldjärjestuses sõitis Martti välja Otepääl, kui sai protokolli 26. koha; kokkuvõttes sai noormees Elioni sarjas 38. koha ning juunioride konkurentsis igati tubli kolmanda koha. Poolmaratoni distantsil tegi väga tugeva hooaja Heinar Vaine, kes kokkuvõttes sai kolmanda koha. Parima sõidu tegi Heinar Rõuges, kus tal õnnestus poolmaraton võita. Jõulumäe lastesõitudel said meie klubi kasvandikud kuus karikat, neist kolm kuldset. M8 poiste võidukihutamisel tegi endale kena sünnipäevakingituse Henri Treimuth 1. kohaga. N10 tütarlaste sõidus võitis Aleksandra Kavak, M10 poiste sõidus sai kolmanda koha Joosep Sankmann, N12 tüdrukute sõidus lõpetas teisena Reelika Varblane, M12 poiste konkurentsis sai kolmanda koha Reio Toom ning võidukarika tõi Viljandisse Kristjan Johanson.


28.-30.08.09 Markus Paas teenis etapivõidu Lätis Dobele juunioride rahvusvahelisel velotuuril Zemgale karikale (ühtlasi Läti MV juunioride mitmepäevasõidus). Stardis olid 77 ratturit kuuest riigist ning 15 võistkonnast. Tuur koosnes proloogist ning neljast etapist ning kokku tuli läbida 253 km. Tuuri võitis Armands Becis Riia jalgrattakoolist, koguajaga 6.16.53, mis andis tuuri keskmiseks kiiruseks 40,23 km/h. Markus lõpetas tuuri 10., kaotades võitjale 1'37". Kõige paremini õnnestus noormehel tuuri kolmas etapp, see toimus tänavasõiduna 1,2 km linnaringil, mida tuli läbida 29 korral. Eelviimasel ringil ennast löögipositsioonile võidelnud noormees suutis viimase ringi viimasesse kurvi kõige kiiremini sisse minna ning pikal finišisirgel oli Markusel juba võimalik teiseks tulnud valgevenelase ees lõpujoonel käed võidukalt taeva poole sirutada. Võitja kommentaar oli: "Ootasin seda päeva kaua, kui õnnestub rahvusvahelisel võistlusel sedasi võita". Kui Markusele oli see õnnepäev, siis ülejäänud meeskond sai just sellel etapil "korraliku baki" langedes 3. kohalt 9. kohale. Markuse seeria tuuril: 3 km proloog 7., I etapp 80 km 19., II etapp 15 km eraldistart 19., III etapp 34,8 km tänavasõit 1. ning IV etapp 115 km 26 ja kokkuvõttes kümnes koht. Teiste Viljandi poiste kohad tuuri kokkuvõttes: Marko Holtsmann 22., Martti Välk 33., Mikk Tootsi 35., Ats Vaaks 50. ning Kristjan Kivistik katkestas.


23.08.09 IX Haapsalu rattarallil sai üldjärjestuses 3. koha Marko Holtsmann. 98 km pikkuse võidusõidu võitis Jaan Kirsipuu ajaga 2:07.20, mis teeb keskmiseks kiiruseks väga kõrge 46,18 km/h. Sõit algas suhteliselt rahulikult ning meie tiimil õnnestus sõitu kontrollida. 19. kilomeetril, kui järjekordne rünnak oli elimineeritud, said kontrarünnaku tulemusel teistel eest 16 ratturit, kes algul vahet üle 20 sekundi sisse ei saanud, kuid peagrupil neid üksmeele puudumise tõttu kätte saada ka ei õnnestunud. Meilt olid "atrõõvis" Mikk Vaaks, Markus Paas ning Marko Holtsmann. Kuna jooksikud tegid üksmeelselt tööd, hakkas vahe tasahilju suurenema ning kärises juba poolteisele minutile. Peamiselt tänu Erki Pütsepa õhutusele ja vaevale sai jälitajate grupp 70. kilomeetriks vahe 45 sekundile, kuid see oli ka kõik, sest jooksikud lisasid gaasi ning vahe hakkas uuesti kärisema ning oli finišiks juba ligi kolm minutit. Jooksikute üksmeel lõppes 5 km enne lõppu, kui hakati laksutama ning 4 km enne lõppu õnnestus eest saada Ervin Korts-Lauril, kellele omakorda läks järgi meeletu spurdiga Jaan Kirsipuu, kellele omakorda üritas "saba" peale saada Mikk Vaaks, kuid ei suutnud siiski seekord spurti vastu pidada. Nii jäigi 3. koht selgitada 14-mehelisel grupil ning see õnnestus edukalt Marko Holtsmannil, kes võitis grupifiniši ja ühtlasi rattaralli kolmanda koha ning juunioride võidu. Teist rallit järjest lõpetas neljandana Markus Paas (juunioride 2.) ning 11. lõpetas jooksikute pundis meie poistest kõige rohkem rüganud Mikk Vaaks.


22.08.09 Karksi-Nuias peeti EKV VI etapp triatlonis, kus osalesid ka meie noorema põlvkonna ratturid. Noorte distantsiks oli 100 m ujumist, 5,6 km rattasõitu ning 1,5 km jooksu. Sel distantsil õnnestus üldvõit võtta Kristjan Johansonil, kes veest väljus neljandana, teise rattaajaga tõusis Kristjan teiseks ning parim jooksuaeg tõi ta finišisse esimesena, koguajaks 16.53. Kuuendana lõpetas Karl Treimuth ja 7. Kärolin Varblane (neidude arvestuses 3.), Arnold Merendi lõpetas 13., Reio Toom 15. ning Reelika Varblane sai üldjärjestuses 16. (nooremate tütarlaste arvestuses 2.). Vanematel poistel tuli juba läbida 250 m ujumist + 11,2 km rattasõitu ning 2 km jooksu. Josten Vaidem sai 15. ning Greg Hallop 25. koha.


20.08.09 Võru IV rattarallil sai Markus Paas 4. koha ning juunioridest 1. koha. Kogu sõidu head meeskonnatööd näidanud Viljandi poisid olid kaasas igas minekuürituses ning enne vahefinišit 45. kilomeetril said väikese seltskonnaga eest ära ka Martti Välk ja Marko Holtsmann. Martti lahti veetud Marko jäi siin napilt teiseks. Pärast vahekat sai peagrupp jooksikud kätte ning kohe algatas uue mineku Lodzi tuuri kukkumisest taastunud Markus ning sai endale kaaslasteks Jaan Kirsipuu, KCT proffiratturi Priit Prousi ning hilisema U23 klassi võitja Martin Kukruse, nii nad ka lõpuni koos vunkisid. Kahenädalase sundvõistluspausi teinud Markus pani enda sõnul ratturite slängi kasutades "silmamunade pealt" ning jäi veidi enne lõppu eelpoolnimetatud kolmikust maha ja kaotas 95 km järel võitjaks tulnud Jassile 35 sekundit, mis tõi üldjärjestuses neljanda ja juunioride esikoha. Võitja keskmine kiirus raskel Võrumaa kuppelmaastikul oli 40,96 km/h. Kaheteistkümnendana lõpetanud Mihkel Ronimois sai U23 vanuseklassis 3. koha. 40 km matkarallil sai neidude arvestuses teise koha Kärolin Varblane, üldjärjestuses oli sellel distantsil meie parim 40 km distantsi üheksandana lõpetanud Heinar Vaine.


16.08.09 Rakke rattamaratonil oli meie edukaim Martti Välk. Vihmasadudest libedaks ning poriseks muutunud rajal tuli ratta seljast ronida aeg-ajalt ka eliidi sõitjatel ning veetakistusi oli rohkem kui üks. Kuna ametlikke tulemusi pole veel avaldatud mõnede võistlejate mittekorrektse raja läbimise tõttu (probleem tekkis 3 km enne lõppu kuskil 200. koha kandis), siis võib öelda, et mitteametlikel andmetel oli maratoni distantsil 27. Martti Välk (juunioride 2.). Poolmaratonis lõpetas teist etappi järjest 4. Heinar Vaine. Lastesõidus sai M8 poiste rajal võidurõõmu maitsta tublilt kimanud Martin Holtsmann.


15.08.09 Team Rattapood karikavõistluse VI etapil õnnestus meie klubi ratturitel võtta kolm võitu. Rakvere linnusemäele oli rajameister ette valmistanud teada-tuntud raske ning tehnilise raja, mis meie noortele paistis sobivat, sest kolme võitu ühel etapil pole meil varem õnnestunud saada. M16 sõidu võitis Heinar Vaine ning jätkab samal kohal ka kokkuvõttes. M12/N14 ühisarvestuses võitis Kristjan Johanson, kes asub selle vanuseklassi liidripositsioonil ka kokkuvõttes enne viimast etappi. M8/N10 võistluses õnnestus võidurõõmu maitsta Henri Treimuthil, kes napsas esikoha sarja üldliidri ees ning eriti magusaks tegi võidu see, et CFC kasvandik oli võitnud kõik senised 5 etappi.


8.08.09 Samal ajal kui Martti ja Markus Poolas mehetegusid tegid, rassis nende jälgedes tulev järelkasv maastikukrossi Team Rattapood karikasarja 5. etapil Karksi mail Paanikse metsaradadel. Tegu on endise nõukogude armee raketibaasiga, kus üheksakümnendatel ja kahetuhandete algusaastatel igal aastal võidu sõideti, kuid vahepealsetel aastatel see paik võistlusteks unustati. Rajameistrid olid ette valmistanud ette korraliku tehnilise raja, mille läbimise tegi veelgi raskemaks väga palav ilm. Etapivõidu suutis seekord ainsana võtta Heinar Vaine, kellele puude vahel nikerdamine ning endistes raketiaukudes ukerdamine kõige enam sobis ning sellega tõusis noormees uuesti M16 vanuseklassi liidriks. Holtsmannide peresse läks kaks kaks hõbemedalit: Marko sõitis ennast klubikaaslase Ats Vaaksiga heideldes teiseks M18 klassis, Ats siis 3. ning Martin Holtsmann sai kaela järjekordse hõbemedali M8 võidusõidul, kus pakkus kaasaelajatele tõsist pinget heitluses poodiumikoha eest. M14 sõidus juhtis pool võistlusmaast Greg Hallop, kuid paraku noormehe jõud rauges ning tuli lepida 6. kohaga, kuid koondarvestuses jätkab Greg 3. kohal. M12/N14 ühisstardis lõpetas Kristjan Johanson 2., kuid säilitas siiski liidrikoha peale 5. etappi. VI etapp toimub eeloleval laupäeval raskel Rakvere linnuse vallimäe rajal.


9.08.09 Viljandi rattakooli kasvandik Martti Välk võitis Poolas juunioride velotuuril kokkuvõttes II koha, Eesti koondis lõpetas võistkondade arvestuses teisena. Nelja päeva jooksul toimus 5 etappi kogupikkusega 479 km. Startis 115 ratturit kaheksast rahvuskoondisest ning 13 Poola klubist, kokku 21 võistkonnast. Tuuri võitis Marcin Saczuk SMS Torun, läbides 5 etappi ajaga 10:56'28", mis andis tuurivõitja keskmiseks kiiruseks 43,86 km/h. Martti Välk kaotas kokkuvõttes võitjale 32". Lõplik paremusjärjestus tuuril pandi paika viimasel, 101,4 km etapil, kui peagrupist said eest ära 10 ratturit, kelle hulgas oli ka Viljandi noormees Martti Välk, kes suutis etapi lõpetada 3. Finišiks oli jooksikute edumaa peagrupi ees kasvanud 2'17" ning sellega oli "tuur tehtud". Tubli viimase etapiga tõusis kogu tuuri 3. kohta hoidnud Eesti rahvuskoondis veel koha võrra ning lõpetas II kohaga. Koondises sõitsid veel 27. kohaga tuuri lõpetanud Siim-Eerik Alamaa, 28. Siim Jalakas, 33. Andrei Strikov (IV etapil 3. koht) ning viimasel etapil katkestanud Meelis Raba ja Markus Paas, kes IV etapil väga rängalt kukkus. Koondist juhendas Risto Usin.


6.-9.08.09 toimub XVIII rahvusvaheline UCI 2,1 kategooria juunioride velotuur Poolas, Tour de la Region de Lodz, kus Eesti koondise ridades teevad kaasa ka Martti Välk ja Markus Paas. Stardis on kaheksa riigi rahvuskoondised ning lisaks 13 erinevat Poola klubi, kokku 115 ratturiga.
I etapi pikkus oli 114 km, mis peeti Laski linna ümbruses, 19,2 km siledat ringi tuli läbida kuuel korral. Aktiivselt sõitis Markus, saades mitmesse minekusse kaasa, kuid lõpuks püüdis peagrupp ikkagi jooksikud kinni, seal olid siis meie mõlemad noored sees, Markuse koht 21.
II etapp sõideti marsruudil Szadek-Poddebice, pikkuseks 115 km. Väga aktiivselt tegutses Eesti koondis, kus oldi kõigis olulistes minekutes sees. Markusel kahjuks sportlik õnn sellel etapil puudus, sest purunes koguni 3 kummi ning tuli lõpetada peagrupis. Lõpuks said aga eest 15 ratturit kelle hulgas oli ka Martti, kes lõpetas 11. kohaga. Väga head kambavaimu ning kõrget moraali esile tõstvad viljandlased lubasid homme meeskonnaga kõva lahingu anda, hommikul on kavas 99 km etapp Lodzi ümbruses ning õhtul veel 74 km etapp, tuur lõpeb pühapäeval. Täpset ülevaadet aegade ja järjestuse kohta on hetkel raske anda, sest tuuri ametlik koduleht võistluse teisel päeval veel protokolle ei näita.


1.08.09 Elioni sarja maratoniraja Otepääl oli võistlusele eelnenud päevadel sadanud vihm muutnud libedaks ning pehmeks, mis nõudis ratturitelt kõrget motiveeritust, häid tehnilisi oskusi ning vastupidavust. Sõidu algus Otepää rajal on traditsiooniliselt kiire ning ebaühtlane jõu jaotamine sai saatuslikuks mitmele meie tugevale ratturile, raja keskosas saabuvatel tõusudel tuli seekord ka "jooksujalad" appi võtta. Nendes rasketes oludes sai meie ratturitest kõige paremini hakkama Martti Välk, kes tegi oma Elioni sarja senise parima esituse lõpetades raske sõidu 26., mis paraku juunioride arvestuses andis alles 5. koha; kolmas poodiumikoht jäi peale 58 km läbimist 34" kaugusele. Sõidu võitja Caspar Austa kommentaar raja kohta "hea rada, selline peakski maastikurattasõit välja nägema". Poolmaratonis pääsesid teistel eest neli ratturit, kelle hulgas oli ka vahepealsest mõõnast üle saav Heinar Vaine; kahjuks pidi noormees leppima 4. kohaga.


28.07.09 Eesti Jalgratturite Liidu peatreener Toivo Suvi tegi teatavaks maantesõidu MM-le Moskvasse sõitvad kolm juuniori ning 6 juuniori, kes sõidavad eesti koondise ridades UCI 2,1 kategooria velotuurile Poolas. Kui MM-ile sõitvasse koondisse meie poisid seekord ei pääsenud, siis UCI 2,1 Tour de la Region de Lodz pääsevad meeskonda Markus Paas ja Martti Välk, rahvusvaheline velotuur toimub 6.-9.08.2009.


26.07.09 toimus 120 km pikkune rahvusvaheline ühepäevasõit Pirita Data Print GP Lauri Ausi VI Memoriaal. Osalema oli tulnud lisaks eesti klubide sõitjatele ka lätlased ja soomlased, teiste hulgas ka näiteks Itaalia Pro Touri Liquigas ridadesse kuuluv Kjell Carlström. Sõideti Pirita ringraja 6 km ringil, mida tuli läbida 20x. Kohe alguses kiirelt ja aktiivselt alanud sõidul olid meie poisid ikka minekutes sees. 8. ringil pääses teistelt eest ära 17-liikmeline seltskond, kus meie poistest oli sees Markus Paas. Kuna grupp oli suhteliselt suur, siis üksmeelt väga kauaks ei jagunud ning ässad üritasid sealt omakorda ära saada. Selle "tõmblemise" tulemusena sai see seltskond enda ridadesse tagant juurde veel 7 ratturit, kahe grupi ühinemise järel rünnakud jätkusid ning jooksikute gruppi jäi 11. ringil sõitma 23 ratturit. Kuna jooksikute hulgas olid esindatud kõik suuremad klubid, siis suurendati peagrupi ees edumaad üle 4 minuti. Viimasel ringil ründas lätlane ja sai 100 m vahe sisse, kuid viimastel kilomeetritel 13-liikmeliseks kahanenud grupp sai lätlase 500 m enne lõppu kätte ning õnnestunud rünnaku tulemusel võitis sõidu Jaan Kirsipuu ajaga 2:41'3", keskmiseks kiiruseks kõrgeklassiliselt ligi 44 km/h. Markus Paas sai 12. koha (juunioride 4.). Teised meie poisid lõpetasid peagrupis.


25.07.09 Elva maratonil oli meie kiireim Mihkel Ronimois, rohkem Martti Välgu abistamisele keskendunud Mihkel lõpetas 31., Martti sai kirja 34. tulemuse, mis juunioride arvestuses andis 2. koha. Poolmaratonis sai M14 klassis 6. koha Greg Hallop ja N14/16 ühisarvestuses tegi tubli sõidu Kärolin Varblane lõpetades sõidu 3. kohaga, tema noorem õde Reelika sai samuti 3. koha, seda N12 lastesõidus.


19.07.09 jätkusid EMV olümpiakrossis Tihemetsas. Eliidi ja U23 rattureid oli stardis 35, rahvusvaheliseks tegi võidusõidu lätlaste osavõtt. Läbida tuli 7 x 5 km ringi ning ilmaolud olid veelgi kurnavamad kui laupäeval. Meilt olid stardis Mikk Vaaks ja Mihkel Ronimois. Mikule lõppes võidusõit juba kolmandal ringil katkestamisega. Mihkel tegi normaalse sõidu, saades üldjärjestuses 14. koha ning EMV arvestuses U23 võistlusklassis 7. koha.


18.07.09 alguse sai Eesti MV nädalavahetus maastikurattakrossis. Võistlused toimuvad Tihemetsa raskel rajal, kus rajameistrid eesotsas Toomas Hallopiga on tõsist vaeva näinud EMV kohaselt raske ja huvitava raja ettevalmistamisega. Meile oli esimene võistluspäev väga edukas, saime kaks hõbemedalit: Martti Välk M18 ning Kärolin Varblane N14 võistlusklassis. Võistluspäeva alustasid juuniorid, kes pidid läbima 5x5 km pikkust ringi. Võidusõidu tegi veelgi ekstreemsemaks palavus, sest juba hommikul kell 11 näitas termomeeter varjus 26c. Kohe alguses pääses eest kolmik, keda hakkasid jälitama meie poisid Markus Paas, Martti Välk ja Marko Holtsmann. Vaatamata kukkumistele suutis Martti võistluse edenedes vahepeal 2. kohale kaotatud 40 sekundit tagasi võita ning viimasele ringile mindi juba konkurentidega koos ning lõpuringil suutis Välk ennast maksma panna ning võita hõbemedali. Äsja eesti koondisega Euroopa turneelt naasnud Markus Paasil jäi medalist puudu napid 10 sekundit ning tuli leppida 4. kohaga. M16 sõidus tuli läbida üks ring vähem ning siin alustas hästi Heinar Vaine, sõites esikuuiku konkurentsis; peale tõsist kukkumist oli aga mees sunnitud vigastusest tingituna tempot langetama, kuid vapralt lõpuni sõites tuli 13. koht. M14 sõidus koduradadel võistlev Greg Hallop saavutas tubli 7. koha. N14 sõidus võitis oma selle aasta 5. medali Kärolin Varblane, saades kaela hõbedase auraha. Edasi jätkavad meistrite selgitamist eliidi ja U23 ratturid, kelle hulgas stardivad ka Mikk Vaaks ja Mihkel Ronimois.


16.07.09 Urumarja tuuril sõideti viimane ja ühtlasi pikim etapp. Peagrupp, kus olid ka kõik meie sõitjad sees, püsis kuni lõpuni koos ning grupifinišis sai meie parimana Karl Treimuth 5. koha. Kokkuvõttes võitis tuuri Kaarel Redi Tartu Ülikooli Spordiklubist ajaga 2.18'15". Meie parimana lõpetas tuuri Kristjan Johanson saades lõpuprotokolli 11. koha, ühtlasi võitis Kristjan tuuri parima noore karika ning sai aktiivsusarvestuses 5. koha. Proloogi ja kolme etapi läbimiseks kulus tal 2.21'21". Karl Treimuth sai kokkuvõttes 13. koha. Väga tublilt sõitnud Kärolin Varblane sai lõpuprotokolli kirja 14. koha, mis andis talle kuni 16-aastaste neidude arvestuses 2. koha. Greg Hallop lõpetas 26. ning Reio Toom 29. Selles koosseisus sõitnud VRK I väga noor võistkond saavutas III koha. Jaanus Tasane lõpetas tuuri 33., Arnold Merendi 38. ning Georg-Peeter Paldra 41., võistkondlikult sai VRK II 9. koha.


15.07.09 Hommikul oli Urumarja tuuril kavas eraldistardist triatlon. Siin läks meie noortel ülihästi. Parima tulemuse eest hoolitses Kärolin Varblane, kes lõpetas 11. kohaga ning jooksuetapi teise ajaga teenis 2 preemiasekundit aktiivsustabelisse. 2 sekundit kaotas Kärolinile Kristjan Johanson, kes sai triatloni etapil lõpuprotokolli 12. aja ning parim ujumisaeg ja 3. jooksuaeg tõstsid Kristjani tuuril aktiivseimaks ratturiks 4 punktiga. 14. kohaga lõpetas triatloni Karl Treimuth. Need meie kolm tublimat noort tõstsid VRK I võistkonna peale triatloni 3. kohale. Kokkuvõttes asub meie parimana Kristjan 12. kohal, Kärolin ja Karl jagavad 14.-15. kohta. VRK II võistkond jätkab tuuri 11. kohal.

Õhtul toimus Jõulumäe uuendatud rollerirajal grupisõit, kus meie parimana oli Karl Treimuth 13. Kiirel ja tehnilisel rajal toimus oodatult palju kukkumisi, millest ka meie ratturitel pääsu polnud, kuid tegu polnud millegi tõsisega. Poolel võistlusmaal pääsesid teistel eest 21 ratturit, kelle hulgas olid ka Karl, Kristjan ja Kärolin, kes pidasid vapralt peagrupis lõpuni vastu. Kohad etapil siis vastavalt 13., 19. ja 20. Kokkuvõttes tõusis Kristjan ühe koha võrra ning on hetkel 11. ning ning aktiivsustabelis jagab 1.-3. kohta, Karl on 13. ning Kärolin 14. VRK I võistkond on endiselt 3. ning VRK II võistkond 9. Järgneb viimane ja ühtlasi pikim etapp Urumarja-Sindi-Tori-Jõesuu-Urumarja.


14.07.09 Algas 21. Urumarja velotuur Pärnumaal. Stardis oli 66 ratturit 15 võistkonnast. Meie klubi on esindatud kahe võistkonnaga. Esimeses pedaalivad Greg Hallop, Karl Treimuth, Reio Toom, Kärolin Varblane ning Kristjan Johanson. Teises võistkonnas sõidavad Georg-Peeter Paldra, Arnold Merendi ning Jaanus Tasane. 5 km proloogil oli meie parim Kristjan Johanson näidates 20. aega 0:08:42. VRK I võistkond asub 8. positsioonil ja VRK II 10. kohal. 15.07 on kavas kaks etappi, hommikul triatlon ja õhtul grupisõit Jõulumäe rolleriringil.


12.07.09 Koduses Sinialliku metsas toimus Team Rattapood Cup noorte mägirattasarja IV etapp. Kohal oli väga esinduslik seltskond, näiteks eliidis lõid kaasa sellised mehed nagu Jaan Kirsipuu ning Erki Pütsep. Meie noortel õnnestus koju jätta kaks etapivõitu, M18 sõidu võitis Martti Välk ning M12/N14 ühissõidu Kristjan Johanson. Rajameistrid olid ette valmistanud korralikult raske ja tehnilise raja, mis ka osaliselt kattus kõigile tuttava Mulgi maratoni rajaga, kuid sisse oli niidetud ka mitmeid uusi huvitavaid kohti. Juunioride ja eliidi ühissõidus tegi ilusa esituse Martti Välk, kes kohe esimesest ringist juuniorite konkurentsis juhtima asus ning oma edu vahepeal üle minutiliseks kasvatas. Martti sattus tehniliste viperuste tõttu eelviimasel ringil raskesse olukorda ning pidi ise hoopis tagaajaja rolli asuma, kuid väljus sellest siiski võitjana ning lõpetas 1. juuniorina, mis annab hea tunde nädala pärast toimuvaks EMV maastikurattakrossiks. M12/N14 sõidus suutis raskeid ja tehnilisi radu armastav Kristjan Johanson konkurentidel eest sõita kohe esimesel raskemal Sinialliku tõusul ja võttis kindla etapivõidu ning kindlustas sellega oma liidripositsiooni sarja arvestuses. M8 sõidus said 2. ja 3. koha Martin Holtsmann ja Henri Treimuth. Teistes vanuseklassides meil poodiumile asja polnud, kukkumiste ja kummipurunemiste tõttu.


11.07-12.07.09 Rattaklubi 2 võistkonda osalesid Pariisi 24 tunni rattakrossil. Muljetest ja tulemustest loe pikemalt siit

.


5.07.09 Tartu noortetuur lõppes 10 km eraldistardist sõiduga Põltsamaa-Jõgeva maanteel. Esmakordselt 5-päevase formaadiga tuuril sõideti proloog ja 5 etappi. Tuuri kogupikkuseks kujunes 273,7 km, mille läbimiseks kulutas Eesti Meister ja tuuri võitja Krister Raudsepp 7.06'41", saades keskmiseks kiiruseks 38,684 km/h. Viimase eraldistardiga etapi võitis ülivõimsalt pärnakas Timmu Jeret läbides 10 km ajaga 13'35"314, keskmiseks kiiruseks ülekandega 46-14 kõrgeklassiline 44,171 km/h. Just Jereti ülikõva sõit sai saatuslikuks Jostenile, kes pärast eraldistarti jäi 28' tuuri "musta lipu" taha, läbides eraldistardi 17'16"933. Ainsana sai siis meie poistest selle raske tuuriga hakkama Heinar Vaine, kes eraldistardis sai kirja 30. aja ning sama koha ka tuuri kokkuvõttes, mägedekuninga arvestuses tuli 9. koht, kaotust võitjale kogunes viie päevaga 5'54". Heinar näitas tuuri jooksul, et kui organism järsu pikkusekasvuga toime tuleb ja liha veidi luudele peale kasvab, siis tasub tal rattaspordiga tõsisemalt edasi tegeleda, sest "sõitjanina" on noormehel olemas, olles positsioonivalikutes pidevalt õigel ajal õiges kohas ning õigetes minekutes sees. Temposõidus tegid meil veel väljaspool tuuri arvestust kaasa Kristjan Johanson 18'35"3989, Karl Treimuth 18'45"5729, Greg Hallop 18'58"5330, Jaanus Tasane 19'00"3125, Kärolin Varblane 19'15"2804.


4.07.09 EMV maastikurattamaratonis Kuremaal saavutas meie parima tulemuse Martti Välk, kes lõpetas Kalevipoja maratoni 37., mis andis juunioride konkurentsis 3. koha. Mihkel ja Mikk lõpetasid 55.-56. kohal (U23 9.-10.).


4.07.09 Tartu noortetuuri IV etapp oli tuuri pikim, 76 km. Alustuseks sõideti ligi 30 km Viljandi ümbruse kuplitel, kus oli ka 2 MF ning hiljem siledal 2 VF. Esimesed 50 km sõideti väga aktiivselt ja küljetuulega lagedatel võeti ette rohkelt rünnakuid, kuid kuna kõik minekud saadi siiski kätte, loksuti viimased 30 km suhteliselt sõbralikult ning Põltsamaa Kuningamäe kardirajale jõudis peagrupp koos. Etapi võitis Roope Nurmi Soome koondisest ajaga 2.00'54" keskmise kiirusega 37,8 km/h. Heinar finišeeris 16. ning Josten 44. Noortetuuril viimane, V etapp on 10 km eraldistarti Põltsamaal.


3.07.09 Tartu noortetuuri III etapp tõi ratturid Tõrvast Viljandisse. Erinevalt eelmistest päevadest oli isegi vahepeal küljetuult, kuid vaatamata sellele suutis liidermeeskond gruppi koos hoida. Heinaril oli sellel etapil algusest saadik raske, kuid noormees suutis ennast rünnakute ajal õigetel positsioonidel hoida ning isegi üritas mäefinišites punktilisa teenida. Kõige lähemal sellele oli ta Ekseko MF, kus jäi napilt neljandaks. Lõputõusule minnes oli kohavalik grupis väga hea,aga "linnapea" tõusul Talli tänaval killustiku peal tõmbas mehel ratta ringi ning tuli kangestumine ja nii veeres Heinar üle finišijoone pikaks veninud peagrupi keskel. Viimasel tõusul venis vahe etapivõitja Timmu Jereti ja grupi viimase mehe vahel 40", võitja keskmiseks kiiruseks etapil mõõdeti 39,3 km/h. Halvasti läks meie pesamunal Karlil, kes sõitis ka sellel etapil väga südilt ning oli Sultsis peagrupist maas ainult 3', aga seal sõitis väsinud sportlane valesti ning tuli otse Viljandi peale ning sai kirja katkestamise. Josten lõpetas etapi 48. ning kaotust võitjale kogunes üle 16'. Nüüd jätkabki tuuri ainult Heinar 25. ja Josten 47. Pärast Karli äpardust meie enam tiimide konkurentsis pole. Järgneb tuuri pikim etapp Viljandist Põltsamaale, läbides enne Ramsi, Heimtali, Päri ja Karula.


2.07.09 Noortetuuri 72 km II etapp viis ratturid Tartu külje alt Uhtist Otepääle, läbides kõigile rattarallist tuttavad Liiva mäed, Tilleoru ja Kanepi. Etapil oli 2 vahefinišit ja 2 mäefinišit, tegu oli eesti mõistes väga mägise sõiduga. Järjekordselt näitas head ratturi vaistu Heinar, kes oli kõige olulisemas äraminekus sees, nimelt pääsesid 10. km peagrupist minema 4 ratturit, kelle hulgas ka Heinar. 16,3 km toimunud mäefinišis oli Heinar 4. ning kahjuks peale seda käis liidrite tempo noormehel üle jõu ning ta vajus peagruppi vaikselt tagasi. Kolmik koosseisus Krister Raudsepp, Kristjan Neemela ning Ansis Bremanis aga töötasid üksmeelselt ning noppisid kõik ülejäänud vahekate punktid ning kasvatasid Otepää finišiks edu peagrupi ees 3'48", mis andis keskmiseks kiiruseks raskel etapil 39,4 km/h. Heinar ja Josten lõpetasid peagrupis ning väga vapralt sõitnud, tuuri üks kahest noorimast jätkajast Karl Treimuth lõpetas 49., Greg Hallop sattus kohe alguses raskustesse ning katkestas. Heinar jätkab tuuri 21., Josten 44., ning Karl 50.
3. juulil kell 12 algav III etapp on 73 km pikk ning toob ratturid Tõrvast Viljandisse, läbides Karksi-Nuia, Sultsi, Paistu ning Holstre.


1.07.09 Algas 35. Tartu noortetuur, EMV mitmepäevasõidus noortele. Sel tuuril tegid 2 hooaega tagasi ilma meie praegused juuniorid, võites individuaalse meistrititli ning meeskondliku 3. koha. Meie tänane võistkond on 2009. aastal osalevate võistkondade hulgas noorim, kolm noormest said joonele lausa eritaotlusega. Nendelt võib meie parimate sarnaseid tegusid sellel tuuril oodata 3.-4. aasta pärast. Viljandi võistkonda kuuluvad Heinar Vaine, Josten Vaidem, Greg Hallop, Jaanus Tasane ning Karl Treimuth. Startis 63 ratturit Eestist, Soomest ja Lätist, 13 erinevast võistkonnast. Pärastlõunal oli kavas 1,4 km proloog Tartu laululava väga tehnilisel ja ohtlikul rajal, millest andis aimu ühe võistleja rangluumurd ning hulgaliselt muid kergemaid vigastusi. Meie parima aja sõitis oodatult Heinar Vaine, saades protokolli kirja 2'02"357, mis andis 19. koha ning kaotust esimesele 12". Josten sai 43., Karl 50., Greg 52., Jaanus 55. ning väljaspool arvestust sõitnud Kristjan Johanson 57. aja. Õhtul toimus Vasula ringil 46 km grupisõit ühe vahe ja mäefinišiga. Kogu sõidu oli väga aktiivselt tegev meie liider Heinar Vaine. Pärast 10. kilomeetrit said peagrupil eest ära 10 ratturit, nende hulgas ka Heinar ning 22. km Inglimäel toimunud mäefinišis suutis Heinar võtta kolmanda koha, mis tagab talle hetkel mäekuninga arvestuses 3. positsiooni. Kuna jooksikute hulgast puudusid mitme meeskonna liidrid, saadi nad suurte meeskondade töö tulemusena siiski kätte 10 km enne lõppu. Vaatamata arvukatele taasüritustele tuli finišisse 42-liikmeline peagrupp, milles lõpetas ka Heinar. Võitja keskmiseks kiiruseks mõõdeti 40,7 km/h. Josten kaotas 39" Karl ja Greg lõpetasid vastavalt 50. ja 51. ning kohe alguses maha jäänud Jaanus 57., kaotades võitjale 20'21", mis jättis noormehe kahjuks "lipu taha". Meie parimana jätkab tuuri Heinar 19. positsioonil. Täna viib 72 km pikkune II etapp ratturid Uhti-Liiva-Karilatsi ja Kanepi kaudu Otepääle.
NB! Lisaks teadmiseks huvilistele, et laupäeval stardib Euroopa MV juunioride grupisõidus Eesti koondise ridades Markus Paas, infot võistluse kohta saab aadressil www.vwchoogledegits.be


26.-28.06.09 Eesti meistrivõistlused jalgrattaspordis 2009 Viljandis

Reede, eraldistardiga sõit, start/finiš Musta teel
Tulemused (ejl.ee pdf): M-Eliit. N-Eliit . U-23 . M-18
Kajastus: Sakala uudis . pildid

Laupäev, ühisstardiga sõit, start/finiš Viljandi spordihoone ees
Tulemused (ejl.ee pdf): M-18 . M-16 . M-14 . N-16, N-14

Pühapäev, ühisstardiga sõit, start/finiš samas
Tulemused (ejl.ee pdf): N-18, N-Eliit . M-Eliit
Kajastus: rattaprofid.com . ERR video . pildid


19.06.09 Mikk Vaaks võitis Saaremaa velotuuri kolmanda etapi. Vt lisa Sakala uudis, ERR video


17.06.09 Saare tuuri Tartu-Viljandi lõik. Nagu ikka ühele eesti võidusõidule kohane, pandi gaas kohe põhja ning venitati grupp pikaks. Meie poisid sõitsid vaatamata väga rajule tuulele väga tublilt ning ikka oldi minekutes kaasas. Mustlasse jõudes ründas kogu sõidu aktiivne olnud Mikk Vaaks ning sai VF teise koha, raskeks läks noormehel Heimtali tõusul, kui hakkasid kimbutama krambid. Jooksikute grupp, kuhu Mikk kuulus ning oli püsinud ees alates Mustlast ning kelle edu peagrupi ees oli juba vahepeal kasvanud 2,5 minutile, saadi kätte veidi enne Loodit. Raskes küljetuules läks omakorda koos kolme kaaslasega peagrupi eest ära Markus Paas, kes lõpetas etapi 11. kohaga ning parima noorena. See tõstis Markuse tuuril parimaks juunioriks ning üldkokkuvõttes kõrgele 10. kohale. Martti Välk lõpetas 30., mis tagab talle hetkel noorratturite arvestuses 5. koha. Mihkel Ronimois, kellel oli heaks lõpukohaks soodne positsioon, lõhkus 1,5 km enne lõppu kummi ning pidi leppima 74. kohaga. Mikk Vaaks võitles lõpukilomeetritel tõsiste krampidega ning sai 75. koha. Kristjan Kivistik lõpetas 86., Marko Holtsmann 98. ning viimasena ähvardavast "mustast" lipust pääsenud Ats Vaaks 102. Mikk Tootsi kahjuks ajalimiiti ei mahtunud. Klubide arvestuses asume praegu 9. kohal. Homme suundub ratturite karavan Viljandist Raplasse.


16.06.09 4,8 km proloogiga alguse saanud 52. Saaremaa velotuuri alustas 110 ratturit 16 klubist ning 6 riigist. Uuenenud rada asus Tartu äärelinnas Raadil ning sõideti ühe pöördega tasasel teel. Proloogi võitis Jaan Kirsipuu CFC spordiklubist, läbides võistlusmaa 06'00"733, mis andis keskmiseks kiiruseks 47,9 km/h.Meie kiireim oli Markus Paas ajaga 06'27"357 keskmise kiirusega 44,6 km/h mis andis 30. koha ning noorte arvestuses 4. koha. Mikk Vaaks sai kirja 31. aja, Mihkel Ronimois 36., Marko Holtsmann 37., Martti Välk 50., Ats Vaaks 77., Mikk Tootsi 94. ning kummi purunemise üle elanud Kristjan Kivistik 110. aja. Juunioride konkurentsis mahub esikümnesse lisaks 4. kohal asuvale Markusele veel Marko 5. kohaga ning Martti 9. kohaga. Palun siis kõik häälekalt raja veerde kaasa elama marsruudil Tartu-Viljandi! saaremaavelotuur.ee


13.06.09 Kui vanemad poisid andsid viimast lihvi saare tuuriks, võistlesid nende nooremad kaaslased Kohtla-Nõmmel Rattapood Cup III etapil. Huvitav ja raske rada oli ette valmistatud Eesti põlevkivi endisesse kaevandusse, kus rada kulges tuhamägedel, vees ning ka maa all. M16 klassis liidripositsioonil asunud ning eelmised kaks etappi võitnud Heinar Vaine oli seekord ebaõnne sõdur lõhkudes kahel korral kummi ning seekord oli sunnitud raja äärde jääma. Samas sõidus sai aga kolmanda koha Josten Vaidem tõustes sellega sarjas kolmandaks. M14 võistlusel lõpetas Greg Hallop 5. kindlustades sellega oma kolmandat positsiooni peale 3. etappi. M12 sõitu alustas liidrikohalt Kristjan Johanson, kuid peale tõsist kukkumist langes Kristjan esikümne lõppu, sõidu edenedes aga suutis ennast siiski kolmandaks sõita ning jätkab sarjas liidri positsioonil. M10 poiste konkurentsis sai 5. koha Joosep Sankmann ning M8 klassis saavutas Henri Treimuth 2. ja Martin Holtsmann 3. koha. Järgmine etapp toimub juuli keskel Sinialliku metsas, kuhu kõik vanad ja noored siis osalema.


6.06.09 Meie Saaremaa tuuri meeskond võistles Lätis Geggi Velo rahvusvahelisel dollarisõidul. Sõidu tegi raskeks pidev vihmasadu ja külm ilm. 172 km rajale olid sisse võetud kõik Aluksne kandi kuplid, nii et finišiks kogunes 1000 tõusumeetrit. Meie edukaim oli seekord Markus Paas, lõpetades raske sõidu tubli 17. kohaga. Noormees ise kohaga rahule ei jäänud, sest hea finišijala poolest tuntud Markus vaevles viimased 40 km külmast ilmast tingitud krampide käes ning lõpu tegemiseks sadulast tõusta ei suutnud. Grupp, kus jaotati kohad 9.-19. kaotas võitjale 5'29". Võitis Sergei Saromotin Team Designa Kokken ajaga 4:09'57'' (keskmine kiirus 41,29 km/h), sama ajaga sai teise koha Janek Tombak Bourgase Teamist. Mikk Vaaks lõpetas 21., Marko Holtsmann 24., Mihkel Ronimois 49. ning vapralt vastu pidanud meeskonna pesamuna Mikk Tootsi 52. Ats Vaaks ja Kristjan Kivistik katkestasid. Meeskonnast puudus Martti Välk, kes haigusest taastumas ning pidasime targemaks teha lühema pingutuse Tallinna maratonil, mille Martti lõpetas 50. (juunioride arvestuses 5. koht).


31.05.09 rattarallil oli taas viljandlastest parim Mihkel, lõpetades 35. kohaga. Noormehe sõnul takistas paremat tulemust sõitmast eelmise päeva raske võidusõit. Rahul võib oma sõiduga olla ka Mikk Tootsi, kes üldjärjestuses lõpetas 65. kohaga, mis andis klassis M17 3. koha. Viljandi Rattaklubi koosseis sai klubide arvestuses igati tubli 3. koha. Arvestati viie parema sõitja tulemusi, kelleks olid Mihkel Ronimois, Markus Paas, Ats Vaaks, Mikk Tootsi ning Mikk Vaaks. Oma panuse selle saavutamiseks andis saateautost joogi-söögi vedamise näol aktiivsest võistlusspordist taandunud Aivo Ilves.


30.05.09 Tartus UCI Europe Touri 1.1 kategooria võistlusel pääses esimest korda oma ratturikarjääri jooksul Eesti koondise ridades võistlema Mihkel Ronimois. Selle hooajaga meie klubi esisõitjaks kerkinud noormees sõitis igati hästi, pidades vastu 10 ringi ning oleks vabalt ka lõpuni vastu pidanud kui 9. ringil poleks appi tulnud kohtuniku käsi. Nimelt hakkas 2. peagrupi taga sõitnud kommissar mõjutama enamuses noorsõitjatest ja amatööridest koosnenud gruppi boksi keerama. Kui 9. ringil jäid võidusõitjad endale kindlaks, siis järgmisel ringil järjekordse kommissari "sõbraliku" soovituse peale hakkasid võistlejad kahtlema, et nende taga on kõik maha võetud ning keerasid boksi, kuigi nendest 5 minutit maas oli omakorda grupp, kes võistluse lõpuni sõitis ning Mihkel ning temaga ühes grupis olnud sõitjad pettunud nägudega seda hiljem raja äärest pealt vaatasid. Kuigi Mihkel oli selle esitusega läbi aegade meie poistest enim vastupidanud rattur (varasematel aastatel pole meie klubi kasvandikud sellel sõidul üle 5 ringi suutnud vastu pidada), jäi nii treeneri kui Mihkli süda kripeldama. 15-ringilise 187,5 km sõidu võitis šveitslane Hannes Blank ajaga 4:28'37'' keskmise kiirusega 41,88 km/h.


24.05.09 Elva rattapäeva raames oli päev täis erinevate vanuseklasside võidusõite maanteel. Põhisõiduks oli 100 km rattaralli EJL 2. kategooria võidusõiduna. Siin tegi väga hea sõidu teist päeva järjest Markus Paas, kes üldjärjestuses lõpetas 12. kohaga, mis andis M18 noormeeste hulgas I koha. Sõidu võitis Gert Jõeäär Kalevi Chocolate profitiimist ajaga 2:22:20, keskmiseks kiiruseks 42,15 km/h. Markus võitis peagrupi finiši ning kaotust võitjale kogunes 2'23". 80 km jooksikute hulka kuulunud Mihkel Ronimois pudenes peagruppi ning lõpus oli Markusele abiks vormistamaks võitu juunioride hulgas ning lõpetas ise 23. kohal. 50 km sõidus oli meie edukaim Josten Vaidem 9. kohaga. Kuni 12-aastastele peeti sõidud eelmise päeva tänavasõidu ringi
Tagasiside Close