.

Tääksi kool

Tääksi kool

Sügishooaja esimene rattamatk viib Tääksi koolimaja juurde. Edasi-tagasi teekond Viljandist on Põltsamaa mnt kaudu sõites u 50 km pikk, Tallinna mnt mööda liikudes on võimalik hakkama saada 40 km-ga. Sihtkoht kaardil.

Tääksi on üks Viljandimaa kauneid kohti oma liigendatud maastiku ja järvega. Orupõhjas asuvale Tääksi külale on oluliseks asutuseks kool, mille ajalugu ulatub 1875. aastasse, kui siin alustas tööd Olustvere Tillu-Reinu vallakool, mille eelkäijaks olnud Aimla ja Toima kool ühendati Tillu-Reinu kooliga. Kool ehitati valla poolt Olustvere mõisa omanikult krahv Fersenilt ostetud Tillu-Reinu talu maadele. Talu nime järgi saigi kool nime.

1924. aastal hakati korraldama uue koolimaja ehitamist. 1926. aastal kinnitati arhitekt Michelsoni projekt ja esitati riigile taotlus laenu saamiseks. See viibis ja alles 1929. a pandi koolimajale nurgakivi. Uus koolihoone avati 1931. a septembris. Koolihoone oli kolmekorruseline ja üks moodsamaid Viljandimaal. 

1964. aastal lisandus koolile juurdeehitus ning 1986. a spordiväljak.

Taastatud Eesti Vabariigis kannab kool alates 1992. aastast Tääksi Põhikooli nime. 2001. a valmis kooli võimla. Samal aastal aastal alustas tegevust küla- ja kooli ühendatud  raamatukogu, kus asuvad ka lugemissaal ja infopunkt. Koolis õppis 2011-2012 õppeaastal 60 õpilast.

Tääksi põhikooli kodulehel leiab ka Tääksi loodus-ajaloolise õpperaja kirjelduse.
Tagasiside Close