.

Supsi kool

Supsi kool

Septembri teine rattamatk viib kunagise Supsi koolimaja asukohta tähistava mälestuskivi juurde. See on Kõpu mõisa pargi juurest maanteelt läänekaarde kulgeva allee lõpus. Suunda näitab ajutine viit. Sihtkoht kaardil. Google Streetview. Viljandist edasi-tagasi teekonna pikkuseks on ligi 50 km.

9. septembri Viljandimaa puhkepäeva rattamatkal kutsub osalema projekt Mehed Liikuma. Lisaks antakse teada, et 21. septembril toimuvad I Viljandimaa noormeeste tervisefoorum ning II Viljandimaa meeste tervisefoorum (lisainfo ja päevakava, registreerimine).

Mehed Liikuma üleskutse


Supsi koolimaja laskis 1885. a ehitada Suure-Kõpu mõis, kelle ülalpidamisel kool ka hiljem oli. Hoone madalam pool oli õpetaja päralt, kahekordse osa alumisel korrusel paiknesid klassiruum ning köök ja sahver, teisel korrusel laste magamistuba. 1921. a ühendati Supsi kool ja Kõpu kihelkonnakool Suure-Kõpu 6-klassiliseks algkooliks, mille jaoks osteti Suure-Kõpu mõisa härrastemaja. Tühjaksjäänud endist Supsi koolihoonet kasutati elumajana, pärast teist maailmasõda jäi see tühjaks ja lagunes, kuni 1960. aastatel kokku lükati. 2005. a tähistati Supsi koolimaja asukoht mälestuskiviga (foto).

Supsi koolimaja 1910ndatel aastatel. Viljandi muuseumi fotokogu.
Supsi koolimaja 1910ndatel aastatel. Viljandi muuseumi fotokogu.

Lisalugemist Kõpu hariduselu kohta on Kõpu põhikooli lehel.
Tagasiside Close