.

Pariis 24 h 2009

Pariis 24 h 2009

Viljandi rattaklubi kahe võistkonna ponnistustest 24 h sõidul (Eesti) Pariisi küla metsade vahel 11.07-12.07.2009

Stardihetkel Laupäeval kell 12.00 oli kõik paljulubav ja osalejat entusiasmi täis.
24 h. võistkondi oli stardis 14.
Meie olime siis seekord jälle esindatud kahe võistkonnaga.
1. Mikk; Jaanus; Koit; Märt
2. Madis; Sven; Alari; Reikko

Veidi rajast. 13,5 km ring kulges alguses mööda niidetud heinamaid, mis raputasid omajagu, sekka vahelduseks lõigukesi raiesmikest. Keskmises rajaosas olid valdavalt rööpas metsavaheteed, kus tuli pidevalt otsida kohta, kus ratas paremini veereks. Ja raja viimane kolmandik läbis Pariisi suusaradasid, mis oli ka kõige reljeefsem ja mägisem rajaosa.

Algus oli kiire ja olgu etterutatult öeldud, et esimesed etapid jäidki ülekaalukalt kiireimateks kogu võistluse jooksul.

Võistluse alguses suutis meilt Mikk teha kõige kiirema ringi, mis jäi kogu võistluse kiireimale ringile vaid 2 sek. alla.

Kusagil kella 15 paiku hakkas aga sadama, mis kestis  siis kokku 12 h - kuni öösel kella 3-ni. Se muutis raja maakeeles öeldes täielikuks pasaauguks. Ja võistlemine asendus lihtsalt raja läbimiseks ja võimalusel enda ratta peal püsti hoidmiseks.

Ringiajad muutusid poole aeglasemaks. Ehk Koit saab varsti avaldada ka fotosid selle lõigu illustreerimiseks.

Öösel otsustasid meie mõlemad võistkonnad, et hakkame vahetusi tegema mitte iga ringi järel aga peale igat kahte ringi, sest kui ise ja ratas on juba kokku sulandunud üheks pasahunnikuks, siis oleks mõttetu väga tihti riideid vahetada ja ratast pesta vaid sõita veidi pikemalt korraga.

Esialgne kartus, et pimedas, sellise libedusega keegi oma kondid murrab, osutus asjatuks. Kõik jäid terveks ja öösel oligi veidi parem - ei näinud väga palju karta :-)

Oma sõiduvahetuse välisel ajal oli võimalus saunas käia, ratast pesta, süüa - kas kohapealses söögikohas või oma laagriplatsil - Igal mansal oli oma nii öelda tiimiala.

Meil oli oma kahe mansa peale väike telklinnak oma välipuhvetiga - kus kees "elav strateegia-arutelu" ööpäevaringselt. Kõige vastupidavamaks osutus Reikko, kelle väsimatu kaasamõtlejana väärib tunnustust sõidule kaasaelama saabunud Aare. Peab tunnistama, et Aare sai siiski hommikul paar tundi magada - see oli siis kui Reikko oma hommikust rattavahetust läbis.

Meid külastasid veel Reet, Marko ja Raimo.

Kella 7 paiku hakkasid levima kuulujutud tiimide kokkuleppest sõit kokkuleppeliselt hetkeseisuga lõpetada kuna rada oma läbimatusega oli muutunud juba kõigi jaoks üsna talumatuks. Ja kuna kohad olid selleks hetkeks praktiliselt selgunud ja enamik oma tulemuse parandamist reaalseks ei pidanud oldi ka sellisele kokkulepele üsna lähedal. Aga nii siiski ei läinud, kuna mõned tiimid ei olnud nõus ja tahtsid jätkata.

Seega sõideti ikkagi ausalt lõpuni, st. kuni 12.00 ni. Tulemused tulid siiski samad, mis nad olid juba kell 7.00 hommikul.

Hommikupoole hakkasid nii ilm, kui ka rada veidi tahenema ja viimased vahetused õnnestus läbida juba päikesepaistes. Nagu alati oldi lõpus väga väsinud aga 100% rahul, sest kaotajaid sellisel sõidul ei ole.

Tulemused: http://www.nelson.ee/Pariisi24h/Pariisi24h_2009_tulemused.pdf

Jaanus
Tagasiside Close