.

Raja kirjeldus

38 km distantsi alguses on lauge laskumine kuni Orika sillani 4. km-l. Siiski ei tasuks kergest minekust liialt tuhinasse sattuda, sest pärast Orikal tehtavat vasakpööret tuleb kaotatud 30 m kõrgus 3 kilomeetriga tagasi võidelda.

Järgnevad veerandsada versta kulgeb mõnusalt vahelduva reljeefiga teedel ja loetud minutitega jäävad teele kenad ning sõbralikud Mulgimaa külad. Holstre rõõmustab silma järvega ja Paistu kiriku kõrval haarab kohalik mulk tervituseks oma kaabu järele. Sultsis ootab kõiki teeninduspunkt, kus saab oma energiavarusid taastada. Mõni kilomeeter hiljem kosutab hinge lummav vaade Loodi ürgorule. Kui Viljandi järv kätte paistab, tähendab see seda, et päästva  lõpujooneni on jäänud veel vaid 4 kilomeetrit.

Madalaim punkt 45 m, kõrgeim 112 m, tõusumeetreid 180.

90 km distantsi alguses on lauge laskumine kuni Orika sillani 4. km-l. Siiski ei tasuks kergest minekust liialt tuhinasse sattuda, sest pärast Orikal tehtavat vasakpööret tuleb kaotatud 30 m kõrgus 3 kilomeetriga tagasi võidelda.

Järgnevad veerandsada versta kulgeb mõnusalt vahelduva reljeefiga teedel ja loetud minutitega jäävad teele kenad ning sõbralikud Mulgimaa külad. Holstre rõõmustab silma järvega ja Paistu kiriku kõrval haarab kohalik mulk tervituseks oma kaabu järele. Sultsis ootab kõiki teeninduspunkt, kus saab oma energiavarusid taastada. Tosin kilomeetrit hiljem algab distantsi kõige reljeefsem osa, mis saab alguse 2,5 km pikkuse ühtlase tõusuga Karksisse ja jätkub järsu laskumise ning sama järsu tõusuga Karksi-Nuia külje all. Olles möödunud August Kitzbergi monumendist tuleb suund võtta läände, et 12 km (suure tõenäosusega vastu tuult sõites) hiljem jõuda Mulgimaa pealinna Abja-Paluojale. Siin ootab rattureid teine teeninduspunkt. Edaspidi võetakse suund jälle Viljandi poole. Järgmise 15 km jooksul tuleb rühkida läbi Halliste ürgoru, millele järgnevad Mulgimaa põldude vahelised teed ja alates 75.km-st ei tohiks teel miskit ülejõu käivat enam olla. Kolmas teeninduspunkt asub jällegi Sultsis (76.km). Mõni kilomeeter hiljem kosutab hinge lummav vaade Loodi ürgorule. Kui Viljandi järv kätte paistab, tähendab see seda, et päästva  lõpujooneni on jäänud veel vaid 4 kilomeetrit.

Madalaim punkt 42 m, kõrgeim 117 m, tõusumeetreid 450.

Kaart ja profiil on flaieri 2. lehel (PDF)
Tagasiside Close