.

Tulemused

Koondprotokoll (pdf) . esikolmikud (pdf) . EJL II kat. protokoll (pdf) . aktiivsuspunktid (pdf)

Fotod: vahefinišid ja autasustamine . võistluskeskusest

Mulgi rattarallil finišiheitluse võitis paar aastat tagasi profispordist loobunud Sigvard Kukk. Mõne sentimeetriga jäid alla Erki Pütsep ja Rein Taaramäe.

Kukk tunnistas, et ei uskunud lõpumeetriteni võitu. "Keskendusin sellele, et ma finišeerides midagi valesti ei teeks," sõnas võitja pärast lõpetamist. Finišisprindis pidi ta arvestama viie konkurendiga, kes olid koos võitjaga konkurentidelt eest ära saanud.

Rein Taaramäe tunnistas, et soovis sel sõidul end just finišis proovile panna ja seetõttu ei olnud tal plaaniski kasutada oma tavalist taktikat ning üritada mõni kilomeeter enne lõppu konkurentidelt eest ära sõita. Samuti tunnistas Taaramäe, et keset sõitu konkurentide püüdmiseks tehtud kiirendus andis lõpus tunda, sest see võttis rattamehe väga võhmale.

Mulgi rattaralli alguses sai ülejäänud konkurentidelt eest ära väike grupp rattureid, kuhu ei kuulunud võistluse peamisteks favoriitideks peetud ratturid. Esimese vahefiniši võitu püüdma läinute pikaks ajaks kokku jäänud gruppi kuulusid Indrek Rannama, Joonas Jõgi, Karl Juudas, Henrijs Vimba, viljandlane Marko Holtsmann ja esimesed kaks vahefinišit võitnud Gabriel Leppik.

83 kilomeetri pikkuse distantsi teise poolel tegi peagrupi ees kiirenduse Taaramäe ning temaga suutsid liituda Sigvard Kukk ja Erki Pütsep. Algsest liidrite grupist ei jõudnud aga lõpuni eesotsas vastu pidada Vimba, Holtsmann ning Leppik.

Kuke selgitusel oli suve ühel kuumimal päeval olnud sõit ratturite jaoks üsna karm katsumus. "Algus oli hea, kuid sõidu jooksul hakkas päike tapma ja tekkis ülekuumenemine," nentis ta. "Kõik paagid said kiiresti tühjaks."

Rein Taaramäe jäi rahule sellega, et Tour de France'i katkestamise põhjustanud valus kannakõõlus ei andnud ennast sõidu jooksul kordagi tunda. Enne Mulgi rattarallit oli ta teinud jala testimiseks ka mitu pikka ja edukat treeningut ning nüüd julges ta arvata, et jalg on terve.

Naistest võidutses Viljandis lätlanna Liga Smite ja talle järgnesid Ivika Lainevee ning Maris Nurm.

I Mulgi Rattarallil startis 83-kilomeetrisele põhidistantsile 212 ning lühemale 38-kilomeetrisele sõidule 113 ratturit.
Tagasiside Close