.

Kokkuvõte

I Mulgi Rattaralli peeti tingimustes, mis 2010. a suvele juba reegliks saanud. Pikema distantsi stardihetkel oli temperatuur varjus 29 kraadi, viimaste lõpetajate saabudes juba üle 32. Kõrge temperatuur ja päike olid asfaltteed kohati üsna pehmeks sulatanud. Lisaks pidid ratturid vajaliku hapniku kätte saama õhust, mis tänu Venemaa suurpõlengutele sisaldas tavapärasest 5 korda rohkem tahma ja vingugaasi.

83 km distantsi I stardigrupp võttis esimesi kilomeetreid rahulikult, nii et täpselt 1 minut hiljem startinud "rahvasportlased" said nad juba enne 10. km tähist kätte. Aeglase peagrupi etteotsa tõusid kuus meest: Gabriel Leppik (Alpha Baltic), Marko Holtsmann (Viljandi RK), Karl Juudas (CFC), Joonas Jõgi (CFC), Indrek Rannamaa (Viiking) ja Henrijs Vimba (VW-Valmiera). Jooksikute grupp pidas vastu kuni 65. kilomeetrini, jagades omavahel 2 esimese vahefiniši punktid. Viiratsi tõusul jäid 6-mehelisest pundist maha Pinska OÜ Pinska OÜ logopoolt toetatud aktiivsustabeli kaks paremat: aktiivseim rattur Gabriel Leppik ja teisele koha väärilised punktid korjanud Marko Holtsmann. Järgneval tasasel lõigul ärkas seni peagruppi kontrollinud raskekahurvägi Vaderi, Püta ja Kana eestvedamisel ning mõne kilomeetri pärast püüdsid nad kinni esialgse jooksikute pundi. Distantsi lõpuosas säilitati peagrupiga turvaline 1-minutiline vahe. Finišijoone ületas esimesena teravaima lõpuspurdi teinud Sigvard Kukk, fotofiniš andis teise koha Erki Pütsepale ja kolmanda Rein Taaramäele. Kui ajalukku vaadata, siis ka I Mulgi Rattamaratoni võitis Sigvard Kukk, nüüd lisandub tema teenistuslehele ka I Mulgi Rattaralli võit.

Naiste arvestuses esimesena lõpetanud lätlanna Liga Smite oli ainuke õrnema soo esindaja, kes 83 km meestega koos peagrupis ära kannatas. Natuke üle 10 minuti kaotas talle N-18 vanuseklassi parim Kristel Koort (Investment Agency). Noormeeste hulgas klassis M-18 oli parim Karl Juudas (CFC) ja klassis M-16 Sander Sepa (Tamme). Nooremate seenioride arvestuses oli parim Alges Maasikmets (Extreme Sport Wasteland) ja vanematest Anatoli Männi (Viru Reisid).

Poole lühemal 38 km distantsil võistlesid võidu eest M-14, N14-16 ja N35+ vanuseklassi ratturid. Kõige kiiremini läbis selle distantsi ja sai ühtlasi võidu omaealiste hulgas Mihkel Kalja (Velo). Neidude arvestuses edestas lõpuspurdiga konkurente Viljandi Rattaklubi tüdruk Kärolin Varblane. Daamide hulgas oli Pirje Koll (Velo) järgmistest kiirem ligi 20 minutiga. Võistluste peakorraldaja vabandab kõigi võitjate ees, et esialgsed tulemused viibisid ja selle tõttu autasustamine edasi lükkus või osadel vanuseklassidel hoopis toimumata jäi. Probleem tekkis asjaolust, et vahemikus 2:01...2:03 lõpetanud 63-st ratturist kuuel ei olnud vaid fotofiniši abil võimalik tuvastada stardinumbrit. Tuvastamine oli võimalik finišis tehtud tavafotode ja fotofiniši võrdlemisega, aga see töö osutus väga ajamahukaks. Kõigiga, kellele auhind üle andmata jäi, on ühendust võetud.

Kõige lõpuks tahame tänada kõiki, kes rattarallil osalesid ja kes ürituse korraldamisel kaasa aitasid! Loodetavasti saab Mulgi Rattaralli traditsiooniks ning leiab oma koha Eesti rattaspordi kalendris ja rattasõprade südametes.