.
.
  • 27. september 2015
  • RSS

Viljandi sügiskrossi tulemused

26. septembril sõideti Uueveski parkmetsas kauni ja sooja ilmaga krossisarja „Sügis 2015“ 4. etapp, ühtlasi selgitati ka jalgratturite maastikusõidu Viljandimaa meistrid. Toreda rattapeo lõpetas Viljandi Slopestyle entusiastide esinemine Rainer Rätsepa eestvedamisel koos jüngritega rajatud uhiuuel rajal.

Viljandisse oli sõitma tulnud 160 ratturit üle Eesti. Üle aastate parimais ilmastikutingimustes peetud võistlus pakkus elamusi sõitjatele ja raja äärde tulnud rohkele publikule. Ring oli seekord Uueveski treppide remondi tõttu tehtud ainult Peetrimõisa poolsetele nõlvadele ja rajatud põhimõttel, et publikul oleks võistlust parem jälgida. See tegi ringi tavapärasest kiiremaks ja intensiivsemaks, sest välja tuli jätta Uueveski raja firmamärk – pikk tõus ja laskumine.

Kodupubliku marulisel toel suutsid meie klubi ratturitest etapivõidu võtta Henri Valmsen M10, Kristel Sandra Soonik N14, Toomas Vool M14.

Teise koha Viljandi etapilt said Elina Tasane N12 ja Kristjan Johanson MJ.

Lisaks meie parimad teistes võistlusklassides: M12 poistest sai Tauri Toom 6. koha, M16 noormeestest 4. koha Joosep Sankmann ning ME 6. koha Jaanus Tasane.

Pärast neljandat etappi on sarja liidrid meilt Henri Valmsen M10, Elina Tasane N12, Kristel Sandra Soonik N14 ning Kristjan Johanson MJ. Teist kohta hoiab Toomas Vool M14 ning kolmandal positsioonil on Jaanus Tasane ME klassis.

Viljandi maakonna meistrid jalgrattakrossis 2015

Naised – Sille Puhu (Cyclon)

Mehed – Jaanus Tasane (Viljandi rattaklubi)

Seeniorid – Janno Järvsoo (SK Kalju rattatiim)

Meesjuuniorid – Kristjan Johanson (Viljandi rattaklubi)

Kuni 14-aastased tüdrukud – Kristel Sandra Soonik (Viljandi rattaklubi)

Kuni 14-aastased poisid – Toomas Vool (Viljandi rattaklubi)

Kuni 16-aastased poisid – Joosep Sankmann (Viljandi rattaklubi)

Võistluse tulemuste protokoll (pdf); sarja üldarvestus (pdf).

Fotod: rattaklubi.eerattaklubi Facebooki lehel, ajaleht Sakala


Edasi ootab rattureid sügissarja 5. ja 6. etapp Elvas ja Kambjas, misjärel antakse üle võitjatele rändkarikad. Seejärel stardivad sportlased Tartu ja Nõmme tsüklokrossil, kus Nõmme võistlus on üle aastate selle ala EMV-ks. Pikk hooaeg saab väärika lõpu traditsioonilise krosside superfinaaliga 17. oktoobril Otepääl Apteekrimäel, kuhu pääsevad vaid sügissarjade parimad.Tagasiside Close