.
.
  • 07. oktoober 2012

Viljandi sügiskrossi tulemused

Uueveskil peeti jalgrattakrosside sarja Sügis 2012 VI osavõistlus ning ühtlasi selgitati välja Viljandimaa meistrid jalgrattakrossis.

Protokoll (pdf)  Fotogalerii (Herki)  Fotogalerii (Kristjan)

Uueveski nõlvadel toimunud sügiskross läheb ajalukku viimase 10 aasta ühe porisema jalgrattakrossina Eestis. Vihmane periood enne võistlust ja võistluspäeval sadav vihm olid raja muutnud ääretult libedaks ja poriseks. Kui kuivaga sai pikemal 2,6 km ringil igast rajale jäävast tõusust ülesse sõites, siis võistluspäeval tuli joosta vähemalt neljal tõusul. Tuleb tunnustada kõiki Viljandi krossi lõpetanud rattureid, sest see päev sellel rajal esitas võistlejatele erilise väljakutse, mis nõudis ratturilt ülimat osavust, sitkeid lihaseid ning head vastupidavust, mis investeeritakse noorratturite hilisemasse karjääri. Aga nähes võistlejate rõõmsaid nägusid finišis ja kuuldes neilt ainult positiivseid kommentaare, siis võivad korraldajad päevaga igati rahul olla. Rein Taaramäe, meeste eliidi võitja: “Super, elu vingemaid krosse, mida läbinud olen. Rada oli selline, mida pidi oskama sõita, puhta jõu pealt seal rallida ei saanud, keerukatel laskumistel tuli aju kasutada, et nendest edukalt alla saada.“ Loe lisa Rein Taaramäe blogist.

M12 poisid sõitsid lihtsamal, 2,1 km pikkusel ringil, mida läbiti kahel korral. Siin oli poodiumile väga lähedal ülihead minekut näidanud Erki Laanemäe, kuid viimasel tõusul läks tal teisel kohal sõites kett maha ja kaks konkurenti said temast mööda ning tuli leppida 4. koha ning pettumusega.

N12 tüdrukud sõitsid sama distantsi ning päeva ainsa etapivõidu tõi meile Ilona Tasane, kes läbis 4,2 km pikkuse distantsi ajaga 18:42.

M14 klass sõitis juba pikal, 2,6 km pikkusel ringil, kuid veidi lihtsustatud variandis, mida läbiti kahel korral. Tublilt alustas Joosep Sankmann, kuid teisel ringil purunes rattal kett ja joostes langes noormees 21. positsioonile.

N16 neiud sõitsid sama distantsi. Ilusa sõidu tegi Kärolin Varblane teenides raskes võistluses 2. koha.

Viimased kaks starti sõitsid juba täies mahus 2,6 km pikkusel ringi ning nende sõitudeks oli vihm raja väga ekstreemseks muutnud.

M16 noormehed sõitsid 4 ringi. Siin eraldusid teistest kohe kaks ratturit. Kristjan Johanson ja Karl Arnold Vendelin pidasid maha vägeva duelli, pidevalt vahetus liidriroll kord üks väikese vahega. Nii kuni viimase ringini, kui Kristjan ühel libedal laskumisel eksis ja kukkus ning Vändra poiss pääses eest ning võitiski sõidu Kristjani ees.

M18 noormehed sõitsid sama ringi 7 korda ning esimesed 3 ringi oli liider Josten Vaidem, kuid siis hakkas väsima ja järgi sai Vändra poiss Kristen Kivistik. Paar ringi püsis Josten väikese vahega Kivistiku järel, kuid kaks viimast ringi läks raskeks ja vahe kärises kolossaalselt ning Jostenil tuli leppida 2. kohaga. Ainsad, kes meeste võitjalt Taaramäelt ringi sisse ei saanud, olidki need kaks juuniorit.

Pärast VI etappi juhib sarja N12 klassis Ilona Tasane ja M18 klassis Josten Vaidem; 2. kohal asub M16 klassis Kristjan Johanson ja N12 klassis Kristel Sandra Soonik; 3. kohta hoiab Erki Laanemäe M12 klassis ja M14 poistest on 9. Joosep Sankmann.

Jäänud on veel pidada 2 etappi, laupäeval Tallinnas Nõmmel ja pühapäeval Karksis Paaniksel.