.
.
  • 16. oktoober 2017

CX EMV hõbemedalid

14. oktoobril Valgus toimunud CX Eesti meistrivõistlustelt teenisid hõbemedali Kristjan Johanson U23 vanuseklassis ja Toomas Vool M16 klassis.

Raplamaal Valgu mõisapargis ettevalmistatud rada oli tehniline ja vihmasadudest ning üle kallaste tõusnud jõeveest nii mudaseks muutunud, et paljud sirgedki lõigud sai joostes kiiremini läbida. Rajale oli lisatud ka spiral of doom ehk hukatuse spiraal, lisaks kohustuslik plangu duubel, liivatakistus jne. Kui möödunud nädalal Soudali karikaetapil Koidus arvasid ratturid, et rada enam mudasem ei saa olla, siis eksiti rängalt, sest Valgus sai alles tõelist mudakrossi maitsta. 2,5 km pikkusel ringil oli rattaga jooksu osakaal väga suur, sest mudas sõites kaevas ratas ennast sisse.

M16 noormeeste sõidus tuli läbida kolm ringi. Toomas, kes oli seni Soudali sarjas kolm etappi sõitnud siledate rehvidega, jäi lõpuks nõusse ja pani alla krossirehvid ning tulemus paranes silmnähtavalt, kui Tom võttis sõidust kindlalt hõbemedali ning oli selle üle väga rahul. Henri Treimuth oli 8., Erki Laanemäe 11., Marko Martti Mõttus 24. ja Paul Mikk 32.

Eliidi ja U23 ühises stardis tuli sõita kuus ringi. Kristjan lõpetas sõidu üldarvestuses 8. kohal, mis U23 klassis andis talle hõbemedali. Kristjan: „Hõbe oli maksimum, mis sealt välja pigistasin, kullarong läks ära juba teise ringi lõpul. Üle kaheksa kuu kestnud võistlushooaeg on tühjaks imenud, viimane püssirohi läks nädal tagasi Koidu krossi rajale, kus veel korraliku sõidu suutsin teha. Pärast Viljandi krossi saadud vigastus ja sellele järgnenud haigusevimm panid vormile veel viimase põntsu, nii et hõbedaga tuleb selles konditsioonis rahul olla, panin terve sõidu tahtejõu pealt.“ Olgu lisatud, et Kristjan vahetas sõidu jooksul mudaseks saanud  ratast viiel korral. Josten Vaidem lõpetas sama sõidu 13. kohaga, mis eliidi arvestuses andis talle 7. koha.

M14 klassis sai Johannes Tiirats 8., Kusti Reier 12., Tony Tamm 20., Tauri Toom 26., Stefan Johanson 36. koha.

N14 klassis sai Merilyn Sarikas 6., Kirke Reier 8. ja Elina Tasane 9. koha.

N16 klassis lõpetas 5. kohaga Kristel Sandra Soonik.

MJ klassis ebaõnnestus Joosep Sankmanni sõit, kui ta esimeses kurvis käpuli käis ja võistlejate rivi lõppu langes. See röövis talt medali eest võitlemise võimaluse. Nelja ringiga suutis Joosep ennast siiski viiendaks sõita.