.

2010

I Mulgi Rattaralli 8. augustil 2010

Stardi-finišipaik on Viljandis, Tallinna mnt 86, Unistari ärikeskuse ees.

12:00 Start 83 km I stardigrupile
12:01 Start 83 km II stardigrupile
13:20 Start 38 km

Rattarallile on oodatud kõik huvilised! Rattaklass on ka vaba, veelgi enam - eriti oodatud on retroratastega osalejad. Litsents ja maanteeratas on vajalik ainult I stardigrupi sõitjatele.

Registreerimine ja lisainfo sportinfo.ee või kaupluses Klubisport (Vaksali 8a, Viljandi).

Ralli juhend (pdf) . Flaier ja rajakaart (pdf)

Rattaralli trass on liikluseks avatud. Palume jälgida ajutisi liiklusmärke ja juhinduda rajaturvajate märguannetest. Ratturikiivri kandmine on kohustuslik!

Profiil 38 km (pdf)
Mulgi rattaralli rajaprofiil 38 km

38 km distantsi alguses on lauge tõus raudteeviaduktile, millele järgneb ligi 7 km allamäge sõitu. Siiski ei tasuks kergest minekust liialt tuhinasse sattuda, sest pärast Orikal tehtavat vasakpööret tuleb kaotatud 40 m kõrgus 3 kilomeetriga tagasi võidelda. Pika tõusu lõpus saab end kosutada Ekseko teeninduspunktis.

Rada pöörab nüüd vasakule ning paari kilomeetri pärast Viiratsi lähistel on kiirel laskumisel julgust rohkem tarvis kui jõudu. Jõudu tasub hoida Viiratsi alevikku suunduva küllaltki terava tõusu tarbeks. Juba mäe otsa jõudnuna ei ole tarvis tükk aega muretseda, sest järgnevad 7 km on lauskmaal ja kõige lõpuks on veel mõnus laskumine Nuiamäest. Viimased 10 kilomeetrit on kergelt vastumäge. Pärast Karula tuulikust möödumist on veel võimalik enne lõpuspurti korraks jalga puhata, et siis väärikalt ja rõõmsalt I Mulgi Rattaralli finišijoon ületada.

Madalaim punkt 55 m, kõrgeim 110 m, tõusumeetreid 170.

Profiil 83 km (pdf)
Mulgi rattaralli rajaprofiil 83 km

83 km distantsi alguses on lauge tõus raudteeviaduktile, millele järgneb ligi 7 km allamäge sõitu. Siiski ei tasuks kergest minekust liialt tuhinasse sattuda, sest pärast Orikal tehtavat vasakpööret tuleb kaotatud 40 m kõrgus 3 kilomeetriga tagasi võidelda. Pika tõusu lõpus saab end kosutada Ekseko teeninduspunktis.

Järgnevad veerandsada versta kulgeb mõnusalt vahelduva reljeefiga teedel ja loetud minutitega jäävad teele kenad ning sõbralikud Mulgimaa külad. Holstre rõõmustab silma järvega, Paistu kiriku kõrval haarab kohalik mulk tervituseks oma kaabu järele ja Loodis avaneb lummav vaade ürgorule. 40.kilomeetril ootab rattureid Orika teeninduspunkt ja seal pakutavat head-paremat on soovitatav maitseda, sest kuigi järgmise TP-ni on vaid 20 kilomeetrit, jäävad teele 3 pikka tõusu. Neist viimane peaks juba tuttav ette tulema.

Rada pöörab nüüd vasakule ning paari kilomeetri pärast Viiratsi lähistel on kiirel laskumisel julgust rohkem tarvis kui jõudu. Jõudu tasub hoida Viiratsi alevikku suunduva küllaltki terava tõusu tarbeks. Juba mäe otsa jõudnuna ei ole tarvis tükk aega muretseda, sest järgnevad 7 km on lauskmaal ja kõige lõpuks on veel mõnus laskumine Nuiamäest. Viimased 10 kilomeetrit on kergelt vastumäge. Pärast Karula tuulikust möödumist on veel võimalik enne lõpuspurti korraks jalga puhata, et siis väärikalt ja rõõmsalt I Mulgi Rattaralli finišijoon ületada.

Madalaim punkt 55 m, kõrgeim 115 m, tõusumeetreid 420.

Mulgi Rattaralli 83 km distantsil on 3 vahefinišit: 14. km, 51. km ja 79. km. Iga vahefiniši neljale esimesele jagatakse punkte vastavalt 6-4-2-1. Aktiivseim rattur selgitatakse vahefinišites kogutud punktide liitmise teel. Võrdsete punktide korral on aktiivseim parema lõpukoha saanud rattur.

Kohalejõudmine

Stardipaik asub Viljandi linna piiril Tallinna maanteel Unistar Ärikeskuse kõrval. Kaugus Tallinnast 160 km, Tartust 80 km, Pärnust 98 km, Paidest 77 km, Rakverest 143 km.

Tallinna poolt tulijad sisenevad Viljandisse mööda Tallinna maanteed ja leiavad võistluskeskuse vahetult pärast linna sisenemist.

Tartu poolt tulijad peavad peale linna piiri ületamist sõitma Uus tänavat pidi ca 2 km ja jõudes Tallinna maanteeni, keerama paremale ja sõitma 1,5 km Tallinna poole.

Pärnu poolt tulijad sisenevad linna Pärnu maanteelt, sõidavad mööda Vaksali tänavat (Pärnu mnt "pikendus") Vabaduse platsini ja sealt vasakule Tallinna maanteele. Piki Tallinna maanteed tuleb sõita ca 2 km.

Palume kõigil osavõtjatel jälgida ajutisi liiklusmärke ja suunaviitasid. Sõidukid saab parkida Unistar Ärikeskuse läheduses olevatesse parklatesse vastavalt parkimiskorraldajate suunamisele.

Pealtvaatajatele

Fännid ja pealtvaatajad on oodatud raja äärde võistlejaid innustama nii karjakellade kui vuvuzeladega, miks mitte ka suupilli ning akordioniga.

Õigel ajal õiges kohas olemiseks on meil välja pakkuda spikker:
12:15 Vahefiniš 14 km, Laidu teel
12:30 Holstre
12:35 Paistu, Sultsi
13:00 Ramsi, Heimtali
13:05 Vahefiniš 51 km, Päril
13:30 Viiratsi
13:45 Vahefiniš 79 km, Musta teel Peetrimõisa teeristil
13:50 Finiš

Ajaloost

Tsitaat Tiit Lääne koostatu raamatust "120 aastat jalgrattasporti Eestis": Eriti pidulikuks kujunes 8. augustil 1893. aastal Viljandis korraldatud esimene jalgrattavõistlus. Ratturid läksid rongkäigus Käsitööliste Seltsist Tallinna tänaval praeguse bussijaama kohal asunud stardipaika. Esinduslik oli ka kohtunikepere eesotsas "otsuse" (pea)kohtuniku linnapea M. Schöleriga. Sõideti Klaassepa kõrtsini ja tagasi - kokku 8 versta. Võistlejad lähetati kolmeminutiliste vahedega paarikaupa. Kümnest startinust võitis P. Hendrikson - tema aeg oli 18.20,0.

Sooduspakkumised kaupluses Klubisport

  • Igaühele, kes ostab 21. juunist kuni 4. augustini 2010 kauplusest Klubisport jalgratta, on osalemine I Mulgi Rattarallil tasuta!
  • Kõigil, kes on osalenud 2010 aasta kevad-suvel Viljandi puhkepäevade rattamatkadel, on võimalik I Mulgi Rattarallile registreerida soodsamalt. Iga osavõtukord käesoleval aastal toimunud matkadest annab soodustuse 5 krooni.
  • Klubispordi kaupluses ootavad teid jalgrattad soodushindadega -15 kuni -35%, toidulisandid -10% ja rehvid -20%.

Kauplus Klubisport asub Viljandis Vaksali tn 8a ja on avatud esmaspäevast reedeni 10-18, laupäeval 10-14.
Tagasiside Close